Wystrój wnętrz

Dywan młodzieżowy – wyzwanie zaakceptowane!

Urządzenie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie i wie o tym każdy, kto już raz próbował. Trudno jest trafić w gusta młodszej od nas osoby, która może mieć kompletnie inną estetykę i przede wszystkim kompletnie inne potrzeby jeśli chodzi o samą funkcjonalność takiego dywanu czy jego rozmiar. Młodzieżowy dywan nie powinien być ani zbyt tradycyjny ani zbyt infantylny, dlatego też znalezienie odpowiedniego dodatku tego typu może zabrać wiele czasu.

Zaangażuj dziecko w proces wyboru

Rozwiązaniem większości problemów jeśli chodzi o wybór dywanu jest…zaangażowanie dziecka w proces decyzji. Jeśli ma to być dywan do jej/jego pokoju, to dlaczego nie może uczestniczyć w zakupach i pokazać chociażby co się podoba, a co kompletnie się nie sprawdzi. Biorąc pod uwagę wszystkie sugestie młodej osoby o wiele łatwiej będzie określić styl i priorytety, co pozwoli na zakup dywanu na zdecydowanie dłuższy czas niż kilka miesięcy.

Młodzież lubi kolory?

Dorośli wybierając taki dodatek jak dywan bedą kierowali się zdecydowanie większą liczbą czynników niż sam wygląd. Wezmą pod uwagę strukturę, wielkość, dopasowanie do wnętrza, kolor i klimat, który owy kolor ma stworzyć. Pamiętajmy, że nastolatek myśli nieco inaczej. Dywan ma wyglądać i być miękki – czasem nie będzie pasował do “wizji”. I to musimy zaakceptować, jeśli pokój naszego nastolatka jest jego pokojem. Może się więc okazać, że do białych lub czarnych mebli dobierze dywan z zupełnie innej bajki lub z printem, który wiemy, że nie jest zbyt praktyczny jeśli chodzi, na przykład, o utrzymanie czystości.

Styl ma znaczenie

Najłatwiej jest dobrać gładki dywan lub taki bez żadnego printu, jasne. Dywan młodzieżowy, który będzie chciał nasz nastolatek może jednak zupełnie odbiegać od tego wyobrażenia. Może się okazać, że świetnie sprawdzi się w pokoju dywan z długim włosiem lub wręcz przeciwnie – gładki dywan z artystycznym printem. Wszystko zależy od konkretnej osoby. Wybierając dywan do pokoju młodzieżowego nie kierujmy się tylko swoją opinią. Pamiętajmy, że kupujemy ten dywan dla kogoś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *