Rodzaje dywanów

Dywany tanie – czy to dobra “inwestycja”?

Dywan nie musi być drogo, żeby spełniał swoją funkcję, wyglądał dobrze i służył nam przez dłuższy czas. W Internecie znajdziemy oczywiście i dywany za 300 zł, ale i takie za 2000 zł – co je wyróżnia? Jakość, co jeszcze? Marka. A na czym tak naprawdę nam zależy, kiedy chcemy dokonać zakupu? Nie zawsze na produktach z górnej półki.

Jak rozpoznać dywan dobrej jakości?

Na rynku nie brakuje możliwości wyboru jeśli chodzi o dywany. Często niszczą się one dużo wcześniej niż wskazywałby na to przewidywany czas zużycia i gwarancja. Kiedy jednak chcemy zareklamować produkt słyszymy, że źle go użytkowaliśmy. Warto wybrać dywan z włókien syntetycznych, które są trwałe, odporne i jeśli wybierzemy dobrze mogą z nami zostać przez długie lata.

Dywan z włókien syntetycznych

W tej grupie znajdziemy chociażby dywany polipropylenowe, poliamidowe, poliestrowe, akrylowe czy wiskozowe. Cała gama sztucznych tkanin stoi przed nami otworem. Jaka jest między nimi różnica? Dywany polipropylenowe na przykład są odporne na ścieranie, nie tracą kolorów, są dobre dla alergików i posiadają właściwości antystatyczne. Dywany poliamidowe dodatkowo nie udeptują się (plus również są rekomendowane dla alergików). Dywany poliestrowe bardzo długo utrzymują swój kolor – co jest zdecydowanie zaletą posiadania dywanu ze sztucznego włókna. Dywany akrylowe są miękkie w dotyku, podobne do wełny, odporne na działanie bakterii, enzymów, pleśni, substancji chemicznych. Ich wadą jest jednak fakt, że mogą tracić kolory i nie nadają się dla alergików. Ten ostatni punkt może być dość istotny jeśli my sami lub nasze dzieci cierpimy na różnego rodzaju alergie wziewne.

Dywany tanie  – dlaczego warto?

Włókna syntetyczne cieszą się sporą popularnością. Jednym z powodów może być naprawdę łatwa dostępność i ogromny wybór wzorów. Ich dodatkową, ogromną zaletą jest też fakt, że nie zmieniają swojego koloru oraz zapachu w czasie użytkowania. Są również odporne na wilgoć i światło, a czyszczenie ich należy do naprawdę prostych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *