Wystrój wnętrz

Dywany w salonie – czy są potrzebne?

Dywan w salonie często traktujemy jako coś oczywistego. No przecież jak mogłoby tego elementu zabraknąć, skoro standardowym wyborem są panele lub drewniane podłogi. Może się okazać, że nie doceniamy ich dużo bardziej niż się nam wydaje.

Element reprezentacyjny

Salon pełni funkcję nie tylko pomieszczenia rodzinnego, pokoju dziennego, ale i ma charakter reprezentacyjny. Pasujący do wnętrza i dobrej jakości dywan może naprawdę odmienić nasze wnętrze i nadać mu zupełnie niespodziewany wygląd. Dodatkowo chcemy, żeby nasi goście czuli się u nas komfortowo, a miękki dywan pod stopami może nam zdecydowanie w tym pomóc. Nie tylko będzie on komfortowy, ale będzie czynił wnętrze o wiele bardziej spójnym i przede wszystkim cieplejszym.

Element praktyczny

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl jest: zawsze znajdzie się ktoś, kto lubi chodzić po domu boso i co wtedy? Dywan w salonie zdecydowanie zmniejsza dyskomfort i pozwala się poczuć swobodnie. Niby nic, niby taki dodatek, a naprawdę spełnia swoje zadanie. Inną kwestią jest wyciszenie pomieszczenia. Tak. Nie tylko meble i elementy na ścianie wpływają na akustykę domu. Dywany w tym zakresie sprawdzają się doskonale!

Trendy w produkcji dywanów

W tym zakresie sprawa ma się dokładnie tak samo jak z meblami. Wzory dywanów i faktury zmieniają się sezonowo. Obecnie zdecydowanie łatwiej jest też kupić dywan maksymalnie spersonalizowany pod nasze wnętrze, ale też o interesującym nas kolorze i fakturze. Jeśli więc myślisz, że to tylko dywan to śmiało, wpisz w Google frazę dywany+wzory i spróbuj wybrać ten jeden jedyny tylko na tej podstawie. Co obecnie doskonale się sprawdza i cieszy największym zainteresowaniem to te gładkie lub z delikatnymi wzorami lub stylizowane na vintage. Wybierając dywan pamiętajcie, że moda na wzory zmienia się jak w kalejdoskopie. Jeśli więc zależy wam na podążaniu za trendami lepiej zdecydować się na bezpieczniejszą opcję gładkiego dywanu w stonowanym odcieniu niż propozycję kompletnie abstrakcyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *