Wybór dywanu

Jaki dywan sprawdzi się u mnie najlepiej?

Wybór dywanu to z jednej strony sprawa prosta i oczywista, ale z drugiej, kiedy zaczniemy się zastanawiać jaki jest cel, jaki klimat chcemy stworzyć, jaki powinien mieć kolor, rozmiar i fakturę okazuje się, że to wcale nie jest aż takie proste.

Dlaczego dywan?                                           

Dywany znów powracają do łask. Przestają się kojarzyć tylko ze zbierającymi kurz i nie do końca pasującymi do wnętrza elementami. Obecna oferta jest tak ogromna, że każdy bez problemu jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Dywany pełnią rolę nie tylko dekoracji pomieszczenia, ale odpowiednio dobrane potrafią stworzyć zupełnie inny klimat miejsca, w którym je położymy. Mogą być zupełnie gładkie, w delikatne wzory lub jak dywany canvas we wzory dość konkretne.

Czy kształt ma znaczenie?

Najczęściej popełnianym błędem jest niedopasowanie rozmiaru dywanu do pomieszczenia w którym ma się znajdować. Jeżeli zależy nam na powiększeniu pomieszczenia, należy wybrać dywan w jaśniejszym odcieniu, a jeżeli na rozdzieleniu kilku stref warto postawić na mniejsze dywany. Niekoniecznie muszą być one prostokątne lub kwadratowe. Równie modne i funkcjonalne będą te okrągłe, które świetnie sprawdzą się pod stolikiem kawowym lub stołem w kuchni lub jadalni.

Kształt dywanu zależeć będzie przede wszystkim od stylistyki naszego wnętrza. Kupując go należy pamiętać, że dobrym rozwiązaniem będzie dopasowanie go odcieniem do tego, co znajduje się w pomieszczeniu – koloru ścian, mebli czy akcentów. Stworzy to wtedy spójną całość. Ciemny dywan zdecydowanie lepiej sprawdzi się w dużych wnętrzach, którym nada bardziej eleganckiego klimatu, a jasny w tych, które chcielibyśmy optycznie powiększyć i w tych, w których występuje więcej naturalnego światła. Jeśli szukasz dywanów bardziej wzorzystych, może świetnym rozwiązaniem będą dywany canvas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *