Wybór dywanu

Jaki dywan sprawdzi się u mnie najlepiej?

Wybór dywanu to z jednej strony sprawa prosta i oczywista, ale z drugiej, kiedy zaczniemy się zastanawiać jaki jest cel, jaki klimat chcemy stworzyć, jaki powinien mieć kolor, rozmiar i fakturę okazuje się, że to wcale nie jest aż takie proste.

Dlaczego dywan?                                           

Dywany znów powracają do łask. Przestają się kojarzyć tylko ze zbierającymi kurz i nie do końca pasującymi do wnętrza elementami. Obecna oferta jest tak ogromna, że każdy bez problemu jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Dywany pełnią rolę nie tylko dekoracji pomieszczenia, ale odpowiednio dobrane potrafią stworzyć zupełnie inny klimat miejsca, w którym je położymy. Mogą być zupełnie gładkie, w delikatne wzory lub jak dywany canvas we wzory dość konkretne.

Czy kształt ma znaczenie?

Najczęściej popełnianym błędem jest niedopasowanie rozmiaru dywanu do pomieszczenia w którym ma się znajdować. Jeżeli zależy nam na powiększeniu pomieszczenia, należy wybrać dywan w jaśniejszym odcieniu, a jeżeli na rozdzieleniu kilku stref warto postawić na mniejsze dywany. Niekoniecznie muszą być one prostokątne lub kwadratowe. Równie modne i funkcjonalne będą te okrągłe, które świetnie sprawdzą się pod stolikiem kawowym lub stołem w kuchni lub jadalni.

Kształt dywanu zależeć będzie przede wszystkim od stylistyki naszego wnętrza. Kupując go należy pamiętać, że dobrym rozwiązaniem będzie dopasowanie go odcieniem do tego, co znajduje się w pomieszczeniu – koloru ścian, mebli czy akcentów. Stworzy to wtedy spójną całość. Ciemny dywan zdecydowanie lepiej sprawdzi się w dużych wnętrzach, którym nada bardziej eleganckiego klimatu, a jasny w tych, które chcielibyśmy optycznie powiększyć i w tych, w których występuje więcej naturalnego światła. Jeśli szukasz dywanów bardziej wzorzystych, może świetnym rozwiązaniem będą dywany canvas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *