Rodzaje dywanów

Małe dywaniki do sypialni – jak wybrać odpowiedni?

Sen to jedna z ważniejszych czynności w naszym życiu. W sypialni spędzamy średnio 2920 godzin rocznie, czyli ciut ponad 121 dni. Dużo, prawda? Dlatego tak ważne jest, aby to jak wygląda nasza sypialnia również wziąć pod uwagę, kiedy myślimy o wystroju domu i o czuciu się w nim komfortowo. Jednym z takich małych, ale dość istotnych elementów; chociażby wizualnie są…małe dywaniki przy naszych łóżkach.

Dywaniki w sypialni – potrzebne?

Argumentem wielu osób, które nie mają ich przy swoich łóżkach jest fakt, że przecież w sypialni jest już piękna podłoga nad wyborem której spędzili dużo czasu, a sam dywanik będzie się tam tylko kurzył. Oczywiście dobrej jakości i ładna podłoga to podstawa, jeśli myślimy o wykończeniu, ale z drugiej strony taki dywanik wcale nie zajmuje tak dużo przestrzeni. Jaka jest jego główna zaleta? Wygoda. Tak. Kiedy w chłodniejszy jesienny lub zimowy poranek postawimy ciepłą stopę na pięknej, ale zimnej podłodze bardzo szybko zmienimy zdanie na temat potrzeby. Drugą kwestią będzie design. Chcemy, by sypialnia była miejscem przytulnym i praktycznym. Dywaniki wprowadzają dokładnie taki klimat czyniąc wnętrze cieplejszym i bardziej funkcjonalnym.

Dywaniki – duże czy małe?

Wybierając dywaniki do sypialni mamy tak naprawdę aż trzy możliwości. Pierwsza z nich to pokrycie całej podłogi wykładziną – w przypadku drewnianych podłóg zabierze to zdecydowanie całą ich magię, ale warto i o tej możliwości wspomnieć. Innym, bardzo popularnym, rozwiązaniem są dwa małe dywaniki po obydwu stronach łóżka – każda z osób ma swoje prywatne wyjście z łóżka i mogą one być dokładnie takiej wielkości, jakiej potrzebujemy. Trzecim rozwiązaniem jest jeden większy, wspólny dywan znajdujący się pod łóżkiem i wychodzący poza jego krawędzie. Czy któreś rozwiązanie jest lepsze? Trudno powiedzieć. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy i na jakiej fakturze nam zależy. Wybierając bardziej puchate dywaniki na pewno lepiej sprawdzą się dwa osobne będące poza ramą łóżka. Jeśli natomiast chcemy gładki dywan o wyrównanej fakturze może warto pomyśleć o zakupie jednego, nieco większego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *