Rodzaje dywanów

Płasko tkane dywany – zalety

Niby tylko dywan, niby zawsze pod stopami, ale…dywan to zdecydowanie jeden z najważniejszych i najbardziej reprezentatywnych elementów w domu. Może stanowić dodatek, może tworzyć klimat, ocieplać pomieszczenie, a może też być głównym akcentem w pomieszczeniu. Obecnie na rynku możemy wybierać wśród tysięcy kolorów, wzorów i faktur. Jeśli szukamy taniego rozwiązania – nie ma problemu, jeśli droższego, również. Wszystko to kwestia potrzeby.

Czym są płasko tkane dywany?

To takie dywany, które są tworzone bez żadnych węzłów. Tkanie płaskie jest popularną techniką, która została użyta do stworzenia wielu typów dywanów również w nowoczesnym wzornictwie. Co warto podkreślić ich obecność w domu niesie sporo korzyści. Jakich?

Płasko tkane dywany – czy warto?

Tego rodzaju dywany świetnie sprawdzą się we wnętrzach czy też pomieszczeniach, w których dość często zachodzą zmiany. Dlaczego? Ze względu na ich lekką konstrukcję, która ułatwia zwijanie i przesuwanie. Jest to doskonały dywan na, tak zwany, okres przejściowy, kiedy nie jesteśmy jeszcze do końca pewni co będzie we wnętrzu, ale chcielibyśmy mieć stworzony już jakiś konkretny klimat. Kolejną zaletą jest fakt, że doskonale sprawdzą się przez cały rok. Mogą mieć korzystny wpływ na temperaturę w pomieszczeniu. Dosłownie. Dywany od wieków służyły do izolacji. Dokładnie to samo ma miejsce w tym przypadku – takie dywany mogą świetnie zaizolować pomieszczenie utrzymując ciepło i obniżając koszty użytkowania w chłodniejszych miesiącach roku.

Jeśli chodzi o miesiące letnie, to większość płaskich dywanów wykonana jest z lekkiej i “oddychającej” bawełny, która wyłapuje mniej ciepła, co może sprawić, że w pomieszczeniu nie będzie aż tak gorąco. Jeśli zaś chodzi o nieco bardziej estetyczne kwestie, to tak samo jak w przypadku innego rodzaju dywanów, te tkane na płasko oferują nam całą gamę i wzorów, i kolorów. Są one również osiągalne cenowo – jest to dobry argument, kiedy zależy nam na czymś ładnym, a zarazem niezbyt drogim. Będą one trwałe i wytrzymałe – świetnie sprawdzą się w miejscach, w których zwykłe dywany mogłyby polec. Jeśli więc mamy dzieci, zwierzęta i w pomieszczeniu ma miejsce bardzo dużo ruchu, to tego rodzaju dywan będzie naprawdę dobrą inwestycją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *