Wybór dywanu

Rozmiary dywanów – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Dywany we wnętrzach cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko dlatego, że jest w czym wybierać, ale również z tego względu, że możemy idealnie dostosować taki dywan pod dokładnie swoje wnętrze i możliwości finansowe. Stały się one poniekąd modne. Tak samo jak wzorów i kolorów, tak i rozmiarów owych dywanów istnieje wiele. Skąd wiadomo, który sprawdzi się nam najlepiej?

Rozmiary dywanów odgrywają istotną rolę

To, jaki rozmiar dywanu powinien pojawić się w pomieszczeniu zależy od tego jaką funkcję ma pełnić, ale również i od tego jakie warunki panują w pomieszczeniu. Jeżeli zależy nam na dużym dywanie, zdecydujmy się na taki, którego brzegi będą oddalone od ścian o minimum 90 cm. Dzięki temu pozostawimy odpowiednią ilość miejsca na meble. Dodatkowo nie zaburzą one formy dywanu. Duży dywan sprawdzi się także w pomieszczeniach o niewielkiej powierzchni. Taki w jasnym kolorze rozświetli i powiększy optycznie wnętrze. Po możliwie duży dywan warto sięgnąć także wtedy, gdy chcemy przykryć stan naszej podłogi. Czy to rozwiązanie tymczasowe, czy stałe – dywan sprawdzi się doskonale.

Dywan może również wyznaczać miejsce konkretnego mebla, na przykład, stolika kawowego czy jadalnego. W pierwszym przypadku dywan powinien wystawać o około 30 cm poza granice wyznaczone przez stolik, a w drugim należy zdecydować się na taki dywan, który będzie wychodził poza obręb stołu ponad 120 cm. Dzięki temu będziemy mieli możliwość swobodnie odsunąć krzesło i przysunąć je z powrotem bez ryzyka zahaczania o krańce dywanu. Jeśli zaś myślimy o przedpokoju, to dywan powinien natomiast być węższy od samego pomieszczenia o ok. 10 cm oraz krótszy od niego o około 40 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *